Bitdefender Isolation En Sofistike Saldırıları Bile Engelliyor

Dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, yeni ürünü Bitdefender Browser Isolation ile siber saldırganların web tarayıcıları üstünden kullanıcılara zarar vermesini önlüyor. Son kullanıcı sistemleriyle web tarayıcıları arasında sanal bir hava boşluğu oluşturan Bitdefender Browser Isolation saldırganların, saldırı anındaki tüm hareketlerini engelliyor.

Son kullanıcı deneyimini etkilemeden web kaynaklarına erişim sağlamak amacıyla tasarlanan Bitdefender Browser Isolation, ağlar ve web tarayıcıları için en büyük tehdit ve risklere karşı koruma sağlıyor. Özellikle insan kaynakları ve finans alanındaki çalışmakta olanlar gibi yüksek riskli kullanıcılar için tarayıcı yalıtımı kullanımının önemli olduğunu anımsatan Bitdefender Antivürüs, Citrix Virtual Apps sunucularında çalışmakta olan sanallaştırılmış bir tarayıcı kullanarak güvenli internet erişimi sağlıyor.

Sistemler ve İnternet Arasında Sanal Hava Boşluğu Oluşturuyor

Çoğu güvenlik teknolojisinden ayrı bir savunmaya sahip olan Bitdefender Browser Isolation, arabellek aşımı saldırıları da dahil olmak üzere sistemlerde yer edinebilmek için kullanılan kod ekleme ve heap spray gibi saldırı yöntemleri için belleği izleyerek saldırıları sonuçsuz bırakıyor.

Tarayıcı yalıtımının kanıtlanmış bir siber güvenlik koruması olduğunu belirten Bitdefender Veri Merkezi ve Ağ Güvenliği Başkan Yardımcısı Gavin Hill,gelişmiş kullanıcı tecrübesi ile beraber cihaza özel güvenlikte de kullanıcılara en iyisini sunmanın şirketlerin yükümlülüğünde olduğuna, kullanıcılara ihtiyaç duydukları hızı ve erişimi sağlarken de sistemler ve internet arasında gerekli sanal hava boşluğunun oluşturulmasının da önem arz ettiğine dikkat çekiyor. Gavin Hill, “Kullanıcılar tarayıcı izolasyon teknolojilerini hantal bulduklarında, daha az güvenli bir çözümle bunu devre dışı bırakabiliyor. Bunun önüne geçmenin yolu da, Citrix’teki gibi sanallaştırılmış tarayıcıda uzun geçmişi olan bir çözümün kullanılmasıdır.” ifadelerinde bulunuyor.

Citrix Hypervisor’ın benzersiz yeteneklerini kullanan Bitdefender Browser Isolation, Citrix Virtual Apps sunucularında çalışmakta olan sanallaştırılmış bir tarayıcı kullanarak güvenli bir internet erişimi oluşturabilmektedir.

About The Author

Reply