Eset Yine Meydan Okudu

ESET, 2019 Gartner Magic Quadrant’da ikinci kez ‘Challenger’ olarak nitelendirilen tek firma oldu.

Siber güvenlik kuruluşu ESET, kurumsal güvenlik yazılımlarının değerlendirildiği 2019 Gartner Magic Quadrant’da ikinci defa ‘Challenger’ (meydan okuyucu) olarak nitelendirildi. ESET, önde gelen sektör oyuncularının incelendiği değerlendirmede iki yıl üst üste ‘Challenger’ olarak tanımlanan tek firma oldu.

Bağımsız araştırma kuruluşu Gartner, Magic Quadrant Raporu’nda Endpoint Protection (Uç Nokta Koruma) Platformları sağlamakta olan kuruluşları değerlendirdi.

Yüksek algılama oranı, minimum kaynak tüketimi ve sunmuş olduğu müşteri hizmetleri kalitesi ile ön plana çıkan ESET, iki yıl üst üste gelen söz konusu başarının ESET’in kuruluşlara maksimum seviyede koruma sağlama konusundaki istikrarlı yetkinliğini yansıttığını duyurdu.

Raporu değerlendiren ESET İş Geliştirme Direktörü Ignacio Sbampato, şunları söyledi: “Bize göre, Gartner Magic Quadrant’ta geçen sene seçilen tek aday olmak, ESET için muhteşem bir başarıydı. İkinci yıl aynı takdiri bir defa daha almak ise kuruluşlara vermiş olduğumuz uç nokta koruma, algılama ve tepki hizmetlerinde en iyisini sunmaya devam etme kararlılığımızın kanıtı niteliğinde.”

Ürünlerimizle gurur duyuyoruz
“Kuruluşların ayrıntılı şekilde koruma altında kalmalarını sağlamakta olan çözümler geliştiriyoruz. Buna dair araştırma ve içgörülere dayalı yaklaşımımızdan gurur duyuyoruz“ diyen ESET İş Geliştirme Direktörü, elde edilen başarıyı, bilgi güvenliği dünyasında küresel bir oyuncu olarak sürdürdürülen büyümenin bir yansıması olarak gördüklerini söyledi.

Kurumlar için yeni çözümler
Sbampato, sözlerini söyle sürdürdü: “ESET, geride bıraktığımız seneden beri, bir uç nokta algılama ve tepki çözümü olan ESET Enterprise Inspector ve eksiksiz bir uç nokta koruma platformu sağlamakta olan ESET Dynamic Threat Defense ile kurumsal çözümler yelpazesini güçlendirdi. Söz konusu çalışmalar, ESET’in kurumsal segmentte varlığını genişletme stratejisinin bir parçasıdır.”

Gartner Magic Quadrant
Gartner’ın BT Terimleri Sözlüğüne göre, “Gartner Magic Quadrant, bir pazarın yönünü, olgunluğunu ve katılımcılarına ilişkin bilgi sağlamakta olan görsel anlık durum tespitleri, ayrıntılı analizler ve uygulanabilir tavsiyeler sunuyor.” Magic Quadrant, üreticileri ve satıcıları, Gartner’ın standart ölçütleri ve metodolojisine göre karşılaştırıyor.

About The Author

Reply