Cisco SecureX ile Çok Yönlü ve Sadeleştirilmiş Güvenlik

Cisco SecureX ile Çok Yönlü ve Sadeleştirilmiş Güvenlik

Cisco SecureX platformu, güvenlik portföyünde yer alan tüm çözüm ve ürünlere daha fazla görünürlük sağlıyor. Güvenlik analizi yapıyor; tehditleri tespit ediyor ve bu tehditlere yanıt verme sürecini hızlandırmak için iş akışlarını otomatikleştiriyor

İşletme güvenliği sektörünün lideri Cisco, müşterilerin Cisco’nun güvenlik çözüm ve ürün portföyünü deneyimleme ve bilgi güvenliği yöneticilerinin en çok sıkıntı yaşadığı karmaşıklıkları giderme yöntemlerini radikal biçimde basitleştiren yeni platformunu tanıttı. İnovasyon, iş ortakları, şirket satın almaları, müşteri araştırmaları ve açık kaynak standartlarına yaptığı önemli yatırımlar yapan Cisco, şimdi de müşterilerine sektörün en kapsamlı, en entegre bulut tabanlı platformu Cisco SecureX’i sunuyor.

Yöneticilerin ortak kaygısı: Güvenlik

Cisco SecureX , müşterilerinin mevcut güvenlik altyapılarında kapsamlı bir kullanıcı deneyimi vaat ediyor. Cisco SecureX bilinmeyen tehditleri tespit ediyor ve müşterilerin güvenliğini ağ, uç nokta, bulut ve uygulamalar bağlamında güçlendirmek için iş akışlarını otomatikleştiriyor. Sadelik günümüzde dijital dönüşüm için gerekli olduğundan, Cisco SecureX tüm Cisco güvenlik ürünlerine dahil olarak sunuluyor.

İşletmeler dijital dönüşümü benimserken, bulut platformlara yayılıyor, IoT’yi ve yüksek hızlı kablosuz erişimi bünyelerinde barındırıyor ve bu da saldırılara hedef olabilecek alanların sayısını artırıyor. Bu karmaşık ortamın güvenliğini sağlamak bir arada çalışmayan farklı teknolojilerle oldukça zorlaşıyor.

2 bin 800 güvenlik profesyoneliyle görüşülerek gerçekleştirilen Cisco 2020 CISO (Bilgi Güvenliği Yöneticileri) Karşılaştırmalı Değerlendirme Araştırması’nın katılanların yüzde 28’i birden çok tedarikçiden alınan ürün ve çözümlerin oluşturduğu güvenlik ortamlarını yönetmenin çok zorlayıcı olduğunu düşünüyor. Bu oran geçen yıla oranla yüzde 8 artmış durumda.

Cisco SecureX’in temel özellikleri:

  • * Müşterilerin güvenlik portföyünü oluşturan çözümlerinin tümünde görünürlüğü bütünleştirmek.
  • * Tamamen bulut tabanlı ve çok kullanıcılı bir çözüm aracılığıyla müşterilere ve iş ortaklarına, 15 dakikadan kısa sürede katma değer sağlamak.
  • * 150 milyondan fazla uç nokta, anahtar ve yönelticiden gelen ağ trafiğinde- buna şifreli trafik, Google, AWS ve Azure ile özel veri merkezi ortamlarından gelen veriler de dahil- etkinlikleri ve verileri analiz etmek.
  • * Yalnızca dakikalar içinde kimin ve neyin hedef alındığını tespit etmek, güvenlik ürünleri ve tehdit istihbarat kaynaklarının veri zenginleştirme özelliğini kullanarak tehditlerin giderilmesini sağlamak.
  • * En yeni tehditleri avlamak için Cisco Talos’un tehdit analistlerinin gücünü, müşterinin güvenlik operasyon merkezine (SOC) taşımak.

“Karmaşıklığı ortadan kaldırıyor”

Cisco Orta Doğu & Afrika Siber Güvenlik Satış Direktörü Fadi Younes de SecureX platformu için şunları söyledi: “Sektör, müşterilere yardım amacı güden ancak bunun yerine birlikte çalışmayan ürünlerle dolu yönetilemeyecek bir ortam yaratan binlerce özel amaçlı ürünle dolup taştı. Bu da işletmelerin güvenlik alanlarında boşluklar oluşturdu. Kötü niyetli aktörlerin yanısıra, karmaşıklık da güvenlik ekiplerinin aşması gereken bir diğer risk. Cisco SecureX, müşterilerin güvenlikle ilgili deneyimlerinde karmaşıklığı ortadan kaldırarak ve müşterilerine güvenlik hizmetleri ve alarmlarının durumunu bütünleşik bir şekilde görüntüleme olanağı sunarak köklü bir değişiklik yapıyor. Bu şekilde, güvenlik ekipleri kaynakları daha verimli kullanabiliyor.”

About The Author

Reply