Cisco SecureX güvenliği yeniden tasarlıyor

Cisco SecureX, güvenliği yeniden tasarlıyor

En kapsamlı ve en entegre bulut tabanlı siber güvenlik platformu olan Cisco SecureX sayesinde, bilgi güvenliği yöneticileri Cisco’nun güvenlik ürünlerinde bütünleşik görünürlük sağlayabiliyor, iş akışlarını otomatikleştirebiliyor ve tehditlere hızlı bir şekilde yanıt verebiliyor. Eklenen yeni özellikler ve entegrasyonlar uzaktan çalışanların güvenliğini pekiştiriyor.

Kurumların güvenliğinin sağlanmasında lider olan Cisco, en kapsamlı ve en entegre bulut tabanlı güvenlik platformu Cisco SecureX’in 30 Haziran’dan itibaren tüm dünyada satışa sunulduğunu ve yeni platformun müşterilerin güvenlik yönetimini basitleştirmek ve iyileştirmek için Cisco’nun tüm güvenlik ürünlerinde yer alacağını duyurdu.

İşletmeler hem işin hem de güvenliğin getirdiği zorlukları yönetmek için eşi benzeri görülmemiş bir yoğunlukla karşı karşıya. Yaşanan bu zorlukların nedeni ise dijital dönüşümün hızlanması ve uzaktan çalışanların sayısındaki artış. Müşterilerinin nerede, hangi cihazla çalışırlarsa çalışsınlar bağlantıda kalmalarını sağlamayı ve onları korumayı misyon edinen Cisco da yeni güvenlik platformu Secure X ile misyonunun kapsamını güvenlik portföyünü bütünleştirecek ve optimize edecek şekilde genişletiyor.

En büyük zorluklar: Güvenlik ve karmaşıklık

 

Bir işletmenin güvenliğini yönetmek, yeni iş süreçlerini takip etmek, gelişmekte olan tehditleri izlemek ve farklı birçok ürün ve hizmet tedarikçisi arasında seçim yapmaya çalışmak gibi farklı zorluklar içeriyor. Cisco’nun Bilgi Teknolojileri Yöneticilerine (CIO) yönelik gerçekleştirdiği ve dünyanın dört bir yanından bin 300 CIO’yla yapılan anketin sonuçlarına göre, CIO’ların karşılaştıkları en büyük iki zorluk güvenlik ve karmaşıklık. CIO’ların üçte ikisinden fazlası aynı anda birden çok önemli ve farklı konuyla ilgilenmek zorunda kaldıklarını ve bunun büyük bir karmaşıklık yarattığını dile getiriyor.

Karmaşıklıkla mücadele için yöneticilerin başvurduğu bir yöntem, güvenlik ürün ve çözüm tedarikçilerini konsolide etmek. Cisco’nun kısa süre önce yayımladığı 2020 CISO Karşılaştırmalı Değerlendirme Araştırması’nın raporu (2020 CISO Benchmark Reportbir siber saldırıyla mücadele ederken, birden çok güvenlik ürün ve çözüm tedarikçisi ile çalışan işletmelerin, bir sorun ile karşılaşınca çözüm süresinin daha uzun sürdüğünü, daha yüksek maliyetlerle karşılaştığını ve daha fazla zarar gördüğünü ortaya çıkardı.

Tehditlere dakikalar içinde çözüm

 

Mevcut ve gelecekte ortaya çıkabilecek güvenlikle ilgili sorunlara çözüm bulmak için, SecureX Cisco’nun entegre güvenlik portföyünü müşterilerinin güvenlik altyapılarıyla birbirine bağlıyor, istikrarlı ve sadeleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Ayrıca, görünürlüğü bütünleştiriyor, otomasyonu mümkün kılıyor ve ağ, uç noktalar, bulut ve uygulamalarda güvenliği kuvvetlendiriyor. SecureX ile tüm müşteriler bu özelliklerden ve daha fazlasından ek ücret ödemeden faydalanabiliyor.

  • Bütünleşik Görünürlük – SecureX ağ, uç nokta, bulut ve uygulamalarda kilit önem taşıyan operasyonel ve tehdit metriklerini sağlıyor. SecureX’in şerit özelliği ile platform her bir Cisco güvenlik teknolojisi ile entegre olabiliyor. Böylece müşteriler platformun özelliklerine sorunsuz şekilde tüm ürünlerden erişebiliyor.
  • İşletme Verimliliğini Artırmak İçin Otomasyon – Müşteriler Cisco Security’nin ve üçüncü parti firmaların güvenlikle ilgili ürünlerinde iş akışlarını otomatikleştirebiliyor ve böylece daha etkili görevlere odaklanabiliyor. SecureX, Cisco Talos’un tehdit istihbarat özelliğine ve diğer istihbarat kaynaklarına dayalı olarak tehdit avlama işlemini otomatikleştirerek müşterileri saatler sürebilecek manuel işten kurtarıyor.
  • Güçlendirilmiş Güvenlik – SecureX’in tehditlere yanıt verme özelliği güvenlik uzmanlarının olumsuz etkilenen hedefleri hızlı bir şekilde tespit etmesine ve birden çok istihbarat kaynağından gelen verilerle ağ, uç nokta, eposta, bulut ve üçüncü parti ürünlerden alınan tele-ölçümleri ilişkilendirerek, tehditlerin dakikalar içinde ortadan kaldırmasına olanak sağlıyor.

“Güvenlik deneyimini yeniden tasarladık”

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru da SecureX ile ilgili olarak şunları söyledi:

“SecureX ile güvenliği basit ve otomatik hale getirerek, müşterilerimizin güvenliği deneyimleme şeklini yeniden tasarlamak istedik. Bunun sektör için dönüştürücü olacağını biliyorduk, ancak mevcut süreçte bunun güvenlik ve BT uzmanları için bu denli önemli olduğunu tahmin dahi edemezdik. Bu yeni ve dinamik dünyada, müşteriler, çalışanları çalıştıkları her yerde koruyabilecek, bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılayabilen bir güvenlik platformuna ihtiyaç duyuyorlar.”

About The Author

Reply